Ana Sayfa>Sponsorlarımızın Görüşleri

Sponsorlarımızın Görüşleri

Rebii M. DAĞOĞLU
ALDAĞ – Yönetim Kurulu Üyesi


ISK-SODEX Fuarı bu sene çok ciddi ve yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Fuardaki en büyük stantlardan birisine sahibiz, bu kararı aldığımızda aslında biraz yadırganmıştı ama bugün ziyaretçi sayısına ve ziyaretçilerin nitelik ve niceliğine baktığımız zaman ne kadar doğru bir karar aldığımızı görüyoruz. Fuarda sadece cihaz gösteriminin yanı sıra biliyorsunuz fuarlar artık bir sosyalleşme alanı, biz de yapmış olduğumuz stantta bu sosyalleşme alanını oluşturmak, Türkiye’deki değişen iklimlendirme sistemleriyle ilgili olarak farklı fikir alış-verişlerine olanak sağlayacak bir ortak platform oluşturmayı hedefledik, bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bunun dışında stantta cihazlarımızı sergilemek ve konuklarımızı ağırlamanın dışında Aldağ Özel Semineri ile katkıda bulunduk fuarınıza. Merkezi Sistemlerde Isı Pompası Kullanımı ile ilgili bir seminerdi bu. Isı pompaları kullanımı günden güne eski konvansiyonel iklimlendirme sistemlerinin yerini alan sistemler, sebebi de enerji verimliliği, bu da fuarın da ana teması olan Sürdürülebilir İklimlendirme temasının ayrı bir özelliği, niteliği olarak değerlendirilebilir.

Okan TUTCU
SAMSUNG – Sistem Klima Ülke Müdürü


İklimlendirme sektörü Türkiye’de büyüyen bir sektör bildiğiniz gibi ve Avrasya’da da çok önemli bir yere sahip. Şu an Türkiye olarak iklimlendirme sektöründe Avrasya’da büyüyoruz ve doğal olarak da birçok yatırımcı ve bilgi birikiminden dolayı birçok yabancının ilgi ve alakası ülkemize kayıyor. ISK-SODEX’te de gördüğüm kadarıyla 100’ün üzerinde ülkeden katılım gerçekleşmiş durumda, bu bizim için ve sektör için çok mutlu edici bir gelişme. Samsung olarak ilk kez böyle bir organizasyona katılıyoruz fakat faydasını gördük. Sayım yapıyoruz hatta kaç kişi geliyor acaba faydalı olacak mı diye, sadece bir günde 2000’in üzerinde kişi standımızı ziyaret etmiş ki bu bizim için tatmin edici, çok mutlu olduk bunu görünce, demek ki bir ilgi alaka var bu alanda.

Samsung olarak bu fuarda yer almak istedik çünkü Samsung AR-GE’ye çok yatırım yapan bir firma, birçok alanda olduğu gibi iklimlendirme alanında da sektöre yön vermek istiyoruz. Samsung olarak ilk kez fuara katılıyoruz ama ben Okan TUTCU olarak yıllardır bu fuarı ziyaret ediyorum ve ISK-SODEX’in de kendini geliştirdiğini görüyorum. Ne anlamda, sektörle bir şekilde bilgi paylaşma anlamında. Biz de acaba Samsung olarak ne yapabiliriz diye SODEX ile beraber değerlendirdik ve neden sektörün geleceğine ve şu an devam eden kentsel dönüşüm projeleri, yapılan hastane yatırımları gibi projelerin geleceğe acaba ne kadar hazır olduğunu değerlendirmek üzere çok değerli panelistlerle Bugünün Binalarında Yarının Zorlukları başlığı altında bir panel gerçekleştirdik. Çok ciddi ilgi gördü, hatta panel sorularla birlikte bizim planladığımız zamandan da uzadı. Sektörün gidişatına, Türkiye’nin değişiminde iklimlendirme sektörünün de nasıl değiştiğine ve gelecekte nasıl iklimlendirme çözümlerinin olacağına ışık tutmaya çalıştık. Umarım dinleyiciler de mutlu olmuşlardır ve anlattığımız konular onları tatmin etmiştir.

ISK-SODEX Istanbul 2019 Katılımcılarımızdan Bazıları

Fuara

Katılımcılar için Faydaları

ISK-SODEX Istanbul 2019'a Neden Katılmalısınız?

Eş Organizatörler / Destekleyen Dernekler