Ana Sayfa>Eş Organizatörlerimiz ve Destekleyen Derneklerimizin Görüşleri

Eş Organizatörlerimiz ve Destekleyen Derneklerimizin Görüşleri

A. Metin DURUK
ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı


Fuarın tarih ve yerinin değişmesinin katılımcı firmalar tarafından oldukça fazla eleştirilmesinin fuarın başarısı üzerinde bir şüphe yarattığı açıktır. Sektörün örgütlülüğü bunun aşılmasında önemli bir etken olmuştur. Fuarın yeni yeri Tüyap’ın, önceki fuar alanı ile karşılaştırılmayacak derecede üstün olduğu görüldü ve tüm katılımcılar tarafından teyit edildi.

2018 yılı için hava koşullarının da iyi geçmesi nedeniyle yerli ziyaretçi sayısının eski yıllarla karşılaştırılınca daha nitelikli ve fazla olduğu tespit edildi.

Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile İSİB, Hannover Messe Sodeks Fuarcılık, İSKİD-URGE tarafından örgütlenen uluslararası satın almacı ve VIP heyetleri çok başarılı olmuştur. Firmalarımızın uluslararası müşterilerini çağırmaları ve çeşitli ülkelerden yüksek oranda dış ziyaretçinin gelmesinin fuara büyük bir sinerji kattığı ve ülke tanıtımında etkin olduğu açıktır.

Sonuç olarak 2018 Şubat ISK-SODEX Fuarı sektörümüzün uluslararası tanıtımı ve ticari ilişkileri yönünden çok başarılı geçmiştir. Sektör derneklerinin ve vakfın oluşturduğu Fuar Yürütme Kurulu ve Teknik Komite bir sonraki etkinlik için çalışmalarına önümüzdeki günlerde hızla başlayacaktır. 2-5 Ekim 2019’da yapılacak olan fuar bundan sonra tarihi değişmemek üzere tanımlanmıştır. Fuarın tek yıllarda yapılmasının uluslararası ve Türkiye firma katılımını artıracağı ve daha etkin olacağı açıktır.

2-5 Ekim 2019 ISK-SODEX fuarının sektörümüz ve ülkemiz yönünden başarılı geçmesini diliyoruz.

 

Ömer Cihad VARDAN
DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı


Yıllar önce sektörümüzün değerli derneklerinin bir araya gelerek ISK-SODEX’i tek çatı altında oluşturmak suretiyle, 2 yılda bir yapılmasının sağlanmasının ne denli önemli bir teşebbüs olduğu bu yılki fuarın gelişmişliği ve kalitesiyle birlikte bir kez daha görülmüştür.

Ülkemizin bulunduğu coğrafyada son derece olumsuz sosyo-ekonomik gelişmelere rağmen, ISK-SODEX’deki firma ve ziyaretçi katılımı ve sergilenen ürünler, sektörün ne denli büyüdüğünü de gözler önüne sermiştir.

Sonucu itibariyle hem firma, hem de ziyaretçi katılımı üye firmalarımızı beklentilerin üstünde tatmin etmiştir. Bunda fuar organizasyon ekibinin gayretlerinin yanında hava şartlarının Şubat ayında inanılmaz şekilde iyi olmasının oldukça etkili olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç itibariyle, Avrupa’nın en büyük fuarları arasında yer alan ve İklimlendirme Sektörünün bütün unsurlarıyla katıldığı ISK-SODEX 2018 Fuarının bu yıl yoğun bir katılımla gerçekleştiğini ve başarılı olduğunu düşünüyoruz. Katılımcıların tüm sektör mensuplarıyla bir araya gelerek, fikir alışverişi yapılabildikleri bu fuarın, bilgi paylaşımı ve yeniliklerin aktarılması için önemli bir platform oluşturduğu ve ileriye dönük olarak da sektörümüz için çok önemli ve yararlı hizmet vermeye devam edeceği kanaatindeyiz.

Bu vesileyle fuarın gelişmesine katkı sağlayan tüm sektör temsilcilerimize, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyoruz.

 

Taner YÖNET
İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı


Doğrudan şunu söyleyebilirim ki, 13’üncüsü yapılan fuarımız, ilk 12’den daha başarılı oldu.
Tüyap fuar yerleşkesinin daha düzenli olması, salonlar arasında ziyaretçi dağılımının dengeli olmasını sağladı. Fuar süresince yapılan sunumlar, fuara olan ilgiyi arttırdı.

“Ustalar Ligi” adıyla düzenlenen uygulama yarışması fuara renk kattı. Yurt dışından davet edilen misafirler, aksamayan bir programla konuk edildi, B2B görüşmeler yapıldı, uluslararası ilişkilerin gelişimine katkı sağlandı. Bu konudaki özenli çalışmalarından dolayı, İSKİD, İSİB ve Hannover Messe Sodeks Fuarcılık profesyonellerine teşekkür ediyoruz.

Özenle hazırlanmış stantlarda, çok sayıda ziyaretçisini ağırlayan sektörümüzün güzide firmalarına, çalışanlarına ve değerli ziyaretçilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek bir sonraki buluşmamızda daha da iyisini gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır.

 

Levent PELESEN
İZODER Yönetim Kurulu Başkanı


7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında ilk defa yeni yeri ve tarihinde kapılarını açan ISK-SODEX 2018, her yönüyle başarılı idi. Fuarların başarı kriterlerinin ilki, katılımcı firma sayısı ve kalitesi; ikincisi ise, ziyaretçi sayısı ve niteliğidir. Bu iki ölçüt bu fuarda tam anlamıyla en üst seviyede sağlandı.

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık yönetimini ve ekibini ve sektörel kuruluşlarımızı tebrik ediyoruz.
Daha ilk gününden belli olan hareketlilik son gününe kadar artarak sürdü. Ziyaretçi profilinin teknik ve bilinç düzeyinin yüksek olduğu, konuşma, görüşme ve temaslarda gözlemlenebiliyordu.
Yabancı firma ve ziyaretçi sayısının artmasında Hannover Messe Sodeks Fuarcılık’ın gayretlerinin yanı sıra İSİB-İklimlendirme Sektörü İhracatçı Birliği’nin desteklerinin de çok etkili olduğunu gözlemledik.
TÜYAP Fuar Alanı’nın 45.000 m2’lik kapasitesinin tamamını dolduran sektörün en önemli katılımcı aktörlerinin tamamının memnun olduklarını düşünüyorum. 2019 yılının Ekim ayı başında yapılacak bir sonraki randevuya firmaların koşarak geleceğine eminim.

İZODER olarak ISK-SODEX 2018 Fuarı’nın başarılı geçmesinde emeği olan başta tüm paydaş dernekler ve vakfımızın başkan ve yöneticilerine, elbette fuar organizatör firması Hannover Messe Sodeks Fuarcılık yönetimi ve çalışanlarına ve İSİB’e tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız.

 

Turgay KARAKUŞ
SOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı


Öncelikle geçirdiğimiz fuarımızın sektörümüze, ziyaretçilere ve memlekete hayırlı olmasını diliyorum. Katılan üyelerimizin de ziyaretçi sayısı anlamında memnuniyetini gördük. 2019 yılı fuarının daha da iyi geçeceğini düşünüyorum.

Genel olarak fuarı olumlu bulduğumuzu ve sonraki fuarların da katlanarak olumlu geçeceğini, organizatör firma ile beraber karşılıklı memnuniyetimizin artacağını temenni ediyorum. Sonraki fuarlarda SOSİAD olarak sektörümüz adına üzerimize düşeni yapmaya daha da gayret edeceğiz. Başta organizatör firma olmak üzere emeği geçen bütün kuruluşlara ve şahıslara teşekkürü derneğim adına bir borç bilirim.

 

Hakan SEMERCİ
ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı


Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği olarak, 7-10 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen ISK-SODEX 2018 Fuarı’nın sektörümüz açısından çok verimli geçtiği düşüncesindeyiz. Fuar sırasında görüştüğümüz üyelerimiz ve ziyaretçiler de organizasyon hakkındaki memnuniyetlerini dile getirdiler. Fuar; katılımcıları tarafından gerçekleştirilen sunumlar, yurtdışı alım heyeti organizasyonları kapsamındaki ikili iş görüşmeleri, seminerler ve yarışmalar sayesinde ziyaretçilere her anı dolu dolu geçen 4 günlük bir deneyim yaşattı. Yurtiçinin yanı sıra yurtdışından da katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisinin olduğunu tespit ettik. Sektörümüzün güç birliği sayesinde ortaya böyle değerli bir eser çıktığını düşünüyoruz. Emeği geçen herkesi verimli çalışmalarından dolayı tebrik eder, sektörümüzün dünya çapında ilgi gören ve konusunda uzman kurum ve kuruluşlarını bir çatı altında toplayan ISK-SODEX Fuarı’nın önümüzdeki dönemlerde de başarı ile geçmesini dileriz.

 

A. Cevat AKKAYA
KBSB Yönetim Kurulu Başkanı


Öncelikle bu büyük organizasyonu sorunsuz ve başarı ile gerçekleştirdiği için Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş.’ye dernek ve sektörümüz adına teşekkür etmek isteriz.
ISK-SODEX 2018 Fuarı’nda üyemiz olan 13 katılımcı ve 50’ye yakın KBSB paydaşının yer aldığını biliyoruz. Gerek katılımcı firmalar, gerekse ziyaretçiler açısından faydalı ve başarılı bir fuar dönemi geçirdiğimizi belirtmek isteriz.

Bundan sonra gerçekleştirilecek organizasyonlarda da yan yana hareket ederek ortak çalışmalarımızı sürdürme kararlılığımızın altını çizmek isteriz. Tekrar teşekkür ediyor ve başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz.

ISK-SODEX Istanbul 2019 Katılımcılarımızdan Bazıları

Fuara

Katılımcılar için Faydaları

ISK-SODEX Istanbul 2019'a Neden Katılmalısınız?

Eş Organizatörler / Destekleyen Dernekler